UA

Заповніть форму

Наш консультант зв’яжеться з Вами у найближчий час

ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО БУДИНКИ ДЛЯ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ ТА ІНВАЛІДІВ

Положення №549 від 29.12.2001р. про державні будинки для людей похилого віку для людей похилого віку, які потребують стороннього догляду та обслуговування розроблено Міністерством праці та соціальної політики України, та регулює їхню діяльність. Можна сказати, що ці установи допомагають вижити самотнім незаможним людям похилого віку, які часто навіть не мають даху над головою. Опікунами таких людей здебільшого стають соціальні працівники. Вони ж і збирають документи для поміщення до державного будинку для людей похилого віку.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ДЕРЖАВНОГО БУДИНКУ ДЛЯ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

Якщо через обставини Вам необхідно влаштувати родича в державний будинок для людей похилого віку, і ви збираєте документи, слід набратися терпіння. Це має бути тривале ходіння медичними установами та кабінетами чиновників.

Підставою для поселення до державного будинку для літніх людей є путівка – направлення з органів соціального захисту населення обласної держадміністрації за місцем проживання. Наприклад, якщо вас цікавить будинок для літніх людей у ​​Запоріжжі, то потрібно звертатися до Запорізької державної адміністрації.

Для отримання путівки до будинку для людей похилого віку необхідно надати такі документи:

  • Особиста заява похилого віку або інваліда про прийняття до будинку для людей похилого віку. (Ця необхідна умова, прописана у законодавстві, щоб уникнути порушення цивільних та майнових прав пенсіонера від недобросовісних опікунів).
  • Паспорт або ін. документ, що засвідчує особу (та їх ксерокопії). а) медична карта із встановленим діагнозом та висновком про необхідність у сторонньому догляді; б) довідка від психіатра дозволить визначити, до якого інтернату попрямує людина: психоневрологічний чи загального типу.
  • Довідка про призначену пенсію. (75% пенсії отримуватиме будинок інтернат в оплату за проживання, а 25% залишиться самому пенсіонеру).
  • Довідка про склад сім’ї за встановленою формою
  • Довідка медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (якщо є).

Путівку до відповідного будинку інтернат можна отримати лише за наявності у ньому місця.
Державні будинки інтернати насамперед розраховані на соціальну допомогу малозабезпеченим та одиноким людям похилого віку з різним соціальним статусом та захворюваннями. І хоча зміст та ставлення до постояльців у них бажають кращого, проте, щоб зібрати пакет документів до державного будинку для людей похилого віку, потрібно пройти чимало медичних та чиновницьких кабінетів.

ПЕРЕВАГИ ПРИВАТНИХ ЗАКЛАДІВ У ТОМУ, ЩО ВСІ НЕОБХІДНІ ПРОЦЕДУРИ НАДХОДЖЕННЯ НЕ Є БЮРОКРАТИЗОВАНИМИ.

Приватний будинок для літніх людей піклується про свою репутацію та надає комфортне безпечне проживання інвалідам та пенсіонерам, які мають працездатних дітей, які можуть подбати про благополучну старість та догляд для своїх рідних лише фінансово.

Після оформлення документів пансіонат для літніх людей гарантує висококваліфікований цілодобовий догляд для Ваших літніх родичів.

Сподіваємося, що завдяки нашій статті ви дізналися, як оформити документи до будинку для людей похилого віку для літньої людини чи інваліда в Україні.

Прочитати відгуки про мережу будинків для людей похилого віку “Ідилія”

Ми допоможемо обрати правильне рішення
Ми знаємо, як важливо підібрати хороший будинок для людей похилого віку. Ми знаємо як важко прийняти рішення і проведемо для вас екскурсію по наших пансіонатах, щоб ви самі побачили як дбайливо ми ставимося до ваших батьків. 
Мирослава – адміністратор мережі будинків престарілих “Ідилія”
Звернутись до фахівця