ЯК МОЖНА ПІДТРИМАТИ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ У КРИЗОВІЙ СИТУАЦІЇ?
- Спробуйте виявити розуміння до побоювань людини похилого віку, навіть якщо ви вважаєте їх нереальними. Наприклад, можна звернутися до їхнього досвіду та нагадати їм про інші складні ситуації, в яких їм вдалося вирішити проблему. Підтримуйте, але пам’ятайте, що він чи вона – окрема особа, яка має право приймати власні рішення.
- Ставтеся до порад літньої людини з повагою. Багато людей похилого віку відчувають сильну потребу поділитися своїм життєвим досвідом, і в цьому їм не можна відмовити. Вони часто стурбовані благополуччям своїх дітей та онуків, ніж власним здоров’ям та життям, а їхні слова продиктовані турботою про своїх близьких.
- Поговоріть про джерела інформації, якими користуються люди похилого віку. Багато людей похилого віку страждають від цифрової ізоляції, це означає, що вони мають обмежений доступ до достовірних новин.
- Порадьте надійні джерела новин, які доступні літнім людям і допомагають розширити їх уявлення про ситуацію, наприклад, різні служби новин на телебаченні, радіо або газетах.
- Насамперед постарайтеся створити простір, в якому літня людина почуватиметься в безпеці і до неї прислухатимуться.
Молоді люди зазвичай краще адаптуються до змін в навколишньому світі, але дослідження показують, що після травмуючих подій саме люди похилого віку швидше відновлюються. Це означає, що ми потребуємо один одного в цей важкий час.
ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ СПЕЦІАЛІСТІВ?
Телефон довіри: 0800500335 . Телефонуйте цілодобово. Тут можна отримати психологічну допомогу та пораду