UA

Заповніть форму

Наш консультант зв’яжеться з Вами у найближчий час

Таке захворювання вимагає грамотного підходу до лікування, інакше воно може стати причиною розвитку складних і небезпечних для життя станів, наприклад:

  • інфекції, що вражає кістки (остеомієліт);
  • гангрени, що вимагає ампутації кінцівки;
  • сепсису, який може бути смертельно небезпечним.

Що таке трофічна виразка

Подібне захворювання належить до хронічних. Воно характеризується пошкодженням шкіри та підшкірних тканин, що виникає через порушення кровообігу та іннервації (порушення цілісності нерва). Якщо рана на ногах у людей похилого віку не загоюється понад два місяці, то вона називається трофічною виразкою.

У порядку кількісної поширеності від більшого до меншого трофічні виразки можуть бути:

  1. Венозні — утворюються внаслідок варикозного розширення вен нижніх кінцівок. За варикозу венозна кров погано відтікає від ніг, тому застоюється, що призводить до порушення шкіри та підшкірної клітковини. У результаті в ділянці з високою кількістю венозної крові процеси руйнування переважають над процесами регенерації, шкіра стоншується, нервові закінчення руйнуються і з’являються всі умови для розвитку трофічної виразки в літніх людей. Такі патології найчастіше розвиваються на внутрішній поверхні нижньої частини гомілки.
  2. Артеріальні — виникають через атеросклероз, який призводить до звуження просвіту в артеріях нижніх кінцівок. Внаслідок такої особливості тканини погано насичуються кров’ю, а отже до них практично не надходять поживні речовини та кисень. Артеріальні виразки можуть утворюватися навіть за мінімальної травматизації стоншеної шкіри, найчастіше на стопах.
  3. Діабетичні — з’являються через одне з найпоширеніших захворювань, що призводять до утворення виразок унаслідок нейропатії (незапальної зміни нервових закінчень) і ангіопатії (ураження кровоносних судин), тобто діабету. Захворювання призводить до дегенерації дрібних артерій і артеріол, через що тканини страждають від нестачі поживних речовин і кисню. У цьому випадку виразкова шкіра спостерігається на пальцях і внутрішньому згині стопи. Головна особливість діабетичних виразок, що вони практично не болять.
  4. Нейротрофічні — виникають через ураження спинного мозку або нервових стовбурів, у місцях, де нервові закінчення атрофуються.
  5. Виразки Марторелла — виникають при злоякісній артеріальній гіпертензії (стані, за якого артеріальний тиск сильно підвищений і його неможливо збити прийомом гіпотензивних препаратів). У результаті відбувається спазм і порушення еластичності дрібних артерій, що призводить до зменшення інтенсивності живлення тканин і є ґрунтом для розвитку ран у людей похилого віку.
  6. Піогенні — виникають через зниження імунітету. Головна їхня відмінність — сильне виділення гною, через що здається, що рана постійно сочиться.

Таким чином, виразка на ногах у людей похилого віку — це симптом хвороби, а не сама хвороба. Саме тому важливо впливати не тільки на запалену ділянку, а й на осередок проблеми.

Трофічна виразка у літніх — лікування

Терапія починається з огляду в лікаря і встановлення діагнозу. Процес включає:

  • Огляд виразки та визначення її типу.
  • Дуплексне сканування судин, щоб оцінити стан вен і артерій.
  • Аналізи крові, включно з оцінкою рівня цукру.

Також фахівець може використовувати інструментальні методи: ультразвукове дослідження та ангіографію. Вони допомагають оцінити кровопостачання і визначити можливі перешкоди на шляху циркуляції крові.

Після встановлення діагнозу лікар може порекомендувати консервативну або хірургічну терапію:

  • Консервативний метод охоплює компресійну терапію для посилення венозного відтоку, використання місцевих антисептиків і мазей, що загоюють, а також приймання медикаментозних препаратів, спрямованих на поліпшення кровообігу і контроль супутніх захворювань.
  • Хірургічне лікування рекомендовано за відсутності ефекту від консервативної терапії. Під час операції фахівець видаляє некротичні тканини.

За правильного та своєчасного лікування можливе повне загоєння виразки, однак для цього необхідно усунути причину її виникнення. Час загоєння залежить від розміру рани та загального стану здоров’я пацієнта. Зазвичай процес займає від кількох тижнів до кількох місяців, протягом яких потрібен спеціальний догляд у разі трофічної виразки. Будинок для людей похилого віку «Ідилія» пропонує комплексну турботу, що включає професійний медичний догляд, контроль хронічних захворювань та індивідуальні програми реабілітації. Наші фахівці забезпечують комфортні умови для відновлення, приділяючи увагу кожному аспекту здоров’я і добробуту літніх людей.

Профілактика трофічних виразок

Пропонуємо кілька простих порад, які допоможуть запобігти появі подібних станів:

  • Використовуйте щадні засоби для гігієни за шкірою. Це може бути гідрофільна олія для гіперсухої шкіри або інший аналогічний засіб, який не буде пересушувати епідерміс.
  • Контролюйте розвиток хронічних захворювань і за можливості лікуйте їх на початкових стадіях.
  • Використовуйте спеціальне ортопедичне взуття, воно допоможе знизити ризик розвитку виразок у хворих на діабет.

Це складне, але, на жаль, поширене захворювання у літніх і людей похилого віку вимагає комплексного підходу до лікування і профілактики. Досягти такого рівня комфорту в домашніх умовах, за яких буде організовано правильний догляд людям з особливостями здоров’я, вкрай непросто. Якщо вам потрібна допомога, пансіонат «Ідилія» готовий забезпечити кожному гостю цілодобове спостереження, індивідуальні програми реабілітації та комфортні умови проживання, що дає змогу значно поліпшити якість життя літніх людей із хронічними захворюваннями.

Ми допоможемо обрати правильне рішення
Ми знаємо, як важливо підібрати хороший будинок для людей похилого віку. Ми знаємо як важко прийняти рішення і проведемо для вас екскурсію по наших пансіонатах, щоб ви самі побачили як дбайливо ми ставимося до ваших батьків. 
Мирослава – адміністратор мережі будинків престарілих “Ідилія”
Звернутись до фахівця