Інсульт є серйозним захворюванням, що істотно впливає на якість подальшого життя пацієнта. Говорячи про людей похилого віку, статистика смертності та інвалідності різко зростає. В основному це пов’язано з наявністю супутніх дегенеративних захворювань.
Фахівці виокремлюють два фактори, від яких сильно залежить рівень виживання і відновлення літніх хворих з інсультом.
— швидкість надання первинної допомоги;
— рівень реабілітаційних заходів і відновлення після інсульту.
Своєчасна допомога фахівців збільшує шанси на повноцінне відновлення функцій. Саме тому реабілітація після інсульту в Києві – один з основних напрямків центру «Ідилія». Наша команда зробить усе, щоб ваші близькі могли максимально відновитися після цього важкого захворювання.
Про хворобу
Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Інсульт найчастіше є ускладненням гіпертонічної хвороби і розвивається на тлі різкого підвищення тиску.
Важливість реабілітації після перенесеного інсульту
Інсульт являє собою гостре порушення кровообігу в тканинах головного мозку. У результаті нейронні клітини вмирають від гіпоксії (відсутність кисню), а з ними гинуть функції, за які відповідає уражена частина мозку.
Однак організм людини складний механізм, здатний компенсувати втрачені можливості. Мозок досить гнучкий, щоб перемістити функції загиблих нейронів на інші свої ділянки. Саме тому реабілітація в разі інсульту є ключовим фактором повноцінного відновлення якості життя.
Відновлювальні заходи мають починатися одразу ж після стабілізації стану хворого. Тут діє правило – що раніше, то краще. Статистичні дані свідчать про те, що перші півроку є найвідповідальнішими під час реабілітації. Саме в цей час найбільші шанси на повноцінне відновлення або відновлення більшої частини функції організму. Запорукою одужання є саме реабілітація.
Етапи та терміни відновлення після інсульту
На практиці виділяють кілька етапів відновлення інсультних хворих:
Гостра фаза. Вона триває протягом місяця від удару. На етапі гострої фази реабілітація орієнтована на головні функції людини: язик, рухливість кінцівок, міміку та жувальні здібності лицьових м’язів. Реабілітацію слід починати одразу після стабілізації загального стану хворого. Так шанси на відновлення більшості функцій будуть більшими.
Ранній етап – півроку з моменту інсульту. Вважається основним часовим проміжком для відновлення, оскільки саме в цей момент у хворого є максимальні шанси на одужання. Саме на ранньому етапі відбувається загальна фізична реабілітація, локальне відновлення втрачених функцій та інші заходи.
Пізній етап – до року. Цей часовий проміжок виконує роль закріплювального. Повернуті функції протягом попередніх двох етапів фіксують на автоматичному рівні виконання хворим.
Повне відновлення після інсульту залежить від якості реабілітаційних заходів. Слід зазначити, що якщо на пізньому етапі хворому не вдалося домогтися успіху з конкретним
Переваги реабілітації після інсульту в пансіонатах
У Києві реабілітація після інсульту в пансіонатах – це реальна можливість дати вашим близьким шанс на якісне постінсультне життя. Саме такі установи найбільш підготовлені для догляду за цією категорією пацієнтів.
Домашня реабілітація можлива, але пов’язана з навантаженням на родичів, яким необхідно присвячувати весь час хворому. Крім того, необхідно знати і розуміти особливості догляду за інсультними людьми. Тому оптимальним варіантом у такій ситуації є професійна допомога реабілітаційного центру.
Ефективність реабілітаційних заходів залежить від наступних факторів:
-
тип інсульту, який стався в конкретного пацієнта;
-
ураження мозкової зони;
-
в якій області мозку стався інсульт;
-
вікова група – пацієнти похилого віку тяжче відновлюються;
-
наявність попередніх інсультів;
-
мотивація пацієнта.
Реабілітація хворих після інсульту в першу чергу залежить від його типу: ішемічний або геморагічний. Останній лікується найважче, оскільки представляє повноцінний крововилив в мозкові тканини. Рівень смертності від геморагічних інсультів більший, а процес реабілітації довший.
Важливим є наявність у хворого попередніх мозкових ударів. Повторні інсульти значно обмежують можливості пацієнта в плані реабілітації.
Суттєву роль у подальшій реабілітації відіграє також настрій пацієнта. Процес відновлення – це складний етап, особливо у випадку інсультів. Вся реабілітація супроводжується значними фізичними зусиллями. Тому якщо людина готова пройти ці випробування, шанси на максимальне видужання значно збільшуються.
Що може прискорити терміни відновлення після перенесеного інсульту
В першу чергу, швидка реабілітація після інсульту – результат оперативності надання допомоги. будь-яке зволікання або ігнорування медичних порад значно знижує шанси на одужання. Більше того, хворий навмисно провокує рецидивні випадки.
На швидкість відновлення хворого також впливають:
здоровий спосіб життя, особливо відмова від шкідливих звичок;
правильне харчування;
режим дня – в постінсультний період надзвичайно важливо дотримуватись правильного розпорядку активності і відпочинку;
якість реабілітації.
Підтримка родичів також відіграє важливу роль в швидкості одужання.
Щоб зрозуміти, що представляє собою приватний будинок для людей похилого віку, варто відвідати цей заклад. Комфортні умови проживання зі специфікою хворих, режим дня, зв’язок з рідними – все це важливо для повноцінного життя хворої людини.
Чому вам варто обрати пансіонат «Ідилія» для реабілітації рідної людини після інсульту
Інсультні пацієнти – одна із категорій хворих, які потребують спеціального догляду. В залежності від ступеня ураження головного мозку, наслідки можуть бути різноманітними – від втрати декількох функцій до паралічу частин тіла.
Саме тому важливо передбачити всі можливі варіанти розвитку подій, аби процес реабілітації був максимально ефективним.
Наші переваги:
— сучасний медичний сервіс – реабілітація після інсульту в пансіонаті проходить на рівні європейських центрів;
— професійна команда реабілітологів, доглядальниць та терапевтів;
— технічне обладнання, яке дозволяє більш якісніше проводити реабілітацію хворих;
— цілодобовий догляд та допомога у виконанні базових функцій (гігієна, прийом їжі);
— спокійна атмосфера пансіонату, правильний режим дня пацієнтів;
індивідуальний підбір меню, що дає можливість детально облаштувати раціон хворого в залежності від потреб його організму.
Професійна команда спеціалістів та сучасний досвід в реабілітації інсультних хворих – це основні особливості пансіонату «Ідилія». Ми зробимо все, щоб ваші близькі змогли відновити якість попереднього життя, яке було до хвороби.