UA

Заповніть форму

Наш консультант зв’яжеться з Вами у найближчий час

Інсульт є серйозним захворюванням, яке суттєво впливає на якість подальшого життя пацієнта. Говорячи про людей похилого віку, статистика смертності та інвалідності різко зростає. Здебільшого це пов’язано із наявністю супутніх дегенеративних захворювань.

Фахівці виділяють два фактори, від яких сильно залежить рівень виживаності та відновлення літніх хворих з інсультом:

— швидкість надання первинної допомоги;

— рівень реабілітаційних заходів та відновлення після інсульту.

Своєчасна допомога фахівців збільшує шанси на повноцінне відновлення функцій. Саме тому реабілітація після інсульту в Києві – один з основних напрямків центру «Ідилія». Наша команда зробить все аби ваші близькі могли максимально відновитись після цього тяжкого захворювання.

Про хворобу

Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Інсульт найчастіше є ускладненням гіпертонічної хвороби і розвивається на фоні різкого підвищення артеріального тиску.

Важливість реабілітації після перенесеного інсульту

Інсульт представляє собою гостре порушення кровообігу в тканинах головного мозку. В результаті нейронні клітини помирають від гіпоксії (відсутність кисню), а з ними гинуть функції, за які відповідає вражена частина мозку.

Проте організм людини складний механізм, який здатен компенсувати втрачені можливості. Мозок достатньо гнучкий, щоб перемістити функції загиблих нейронів на інші свої ділянки. Саме тому реабілітація при інсульті – ключовий фактор повноцінного відновлення якості життя.

Відновлювальні заходи повинні починатись відразу після стабілізації стану хворого. Тут діє правило – чим раніше, тим краще. Статистичні дані говорять про те, що перші півроку являються найбільш відповідальними під час реабілітації. Саме в цей час є великі шанси на повноцінне відновлення або відновлення більшої частини функції організму. Запорукою видужання являється саме реабілітація.

Етапи та терміни відновлення після інсульту

На практиці виділяють декілька етапів відновлення інсультних хворих:

  1. Гостра фаза. Вона триває протягом місяця від удару. На етапі гострої фази реабілітація спрямована на основні функції людини: мова, рухливість кінцівок, міміка та жувальні можливості лицевих м’язів. Реабілітація повинна починатись відразу після стабілізація загального стану хворого. Так шанси на відновлення більшості функцій будуть більшими.
  2. Ранній етап – пів року з моменту інсульту. Рахується основним часовим проміжком для відновлення, оскільки саме в цей момент у хворого є максимальні шанси на одужання. Саме на ранньому етапі відбувається загальна фізична реабілітація, локальне відновлення втрачених функцій та інші заходи.
  3. Пізній етап – до року. Даний часовий проміжок виконує роль закріплюючого. Повернені функції протягом попередніх двох етапів фіксують на автоматичному рівні виконання хворим.

Повне відновлення після інсульту залежить від якості реабілітаційних заходів. Варто зазначити, що якщо на пізньому етапі хворому не вдалось досягнути успіху з конкретними функціями (наприклад, чутливість руки), з більшою ймовірністю патологія залишиться назавжди.

Переваги реабілітації після інсульту в пансіонатах

В Києві реабілітація після інсульту в пансіонатах – це реальна можливість дати вашим близьким шанс на якісне постінсультне життя. Саме такі заклади є найбільш підготовленими для догляду за даною категорією пацієнтів.

Домашня реабілітація можлива, але пов’язана з великим навантаженням на родичів, яким необхідно присвячувати весь час хворому. Окрім цього необхідно знати та розуміти особливості догляду за інсультними людьми. Тому оптимальним варіантом в такій ситуації – професійна допомога реабілітаційного центру.

Ефективність реабілітаційних заходів залежить від наступних факторів:
  • тип інсульту, який стався в конкретного пацієнта;
  • ураження мозкової зони;
  • в якій області мозку стався інсульт;
  • вікова група – пацієнти похилого віку тяжче відновлюються;
  • наявність попередніх інсультів;
  • мотивація пацієнта.

Реабілітація хворих після інсульту в першу чергу залежить від його типу: ішемічний або геморагічний. Останній лікується найважче, оскільки представляє повноцінний крововилив в мозкові тканини. Рівень смертності від геморагічних інсультів більший, а процес реабілітації довший.

Важливим є наявність у хворого попередніх мозкових ударів. Повторні інсульти значно обмежують можливості пацієнта в плані реабілітації.

Суттєву роль у подальшій реабілітації відіграє також настрій пацієнта. Процес відновлення – це складний етап, особливо у випадку інсультів. Вся реабілітація супроводжується значними фізичними зусиллями. Тому якщо людина готова пройти ці випробування, шанси на максимальне видужання значно збільшуються.

Що може прискорити терміни відновлення після перенесеного інсульту

В першу чергу, швидка реабілітація після інсульту – результат оперативності надання допомоги. будь-яке зволікання або ігнорування медичних порад значно знижує шанси на одужання. Більше того, хворий навмисно провокує рецидивні випадки.

На швидкість відновлення хворого також впливають:

здоровий спосіб життя, особливо відмова від шкідливих звичок;
правильне харчування;
режим дня – в постінсультний період надзвичайно важливо дотримуватись правильного розпорядку активності і відпочинку;
якість реабілітації.

Підтримка родичів також відіграє важливу роль в швидкості одужання.

Щоб зрозуміти, що представляє собою приватний будинок для людей похилого віку, варто відвідати цей заклад. Комфортні умови проживання зі специфікою хворих, режим дня, зв’язок з рідними – все це важливо для повноцінного життя хворої людини.

Мережа пансіонатів для реабілітації після інсульту у Києві
Будинок для літніх на Золочевському
Київ, Золочівський провулок, 11

Будинок для престарілих на Золочівському це дім, що вже полюбився киянам для людей похилого віку, зі своєю історією та авторитетом. На території пансіонату для літніх людей будується новий фітнес зал, а також приділяється більше уваги фізичному та психологічному здоров’ю, оскільки постояльці просили приділити увагу цьому.

Детальніше
Будинок престарілих на Євгена Харченка
Київ, вул. Нижній Вал, 19 Бортничі

Будинок для людей похилого віку на Євгена Харченка це преміум варіант для літніх людей. Тут цілодобово відбувається медичний контроль за постояльцями, посилена психологічна допомога, кімнати з підвищеним комфортом та величезна територія. Наша філія в Бортничах особливо добре підійде для реабілітації після інсульту або для догляду онкохворих.

Детальніше
Будинок престарілих на Київській
Київська обл., Петропавлівська Борщагівка, Київська, 4

Будинок для людей похилого віку в Києві по вулиці Київській це затишний дім для літніх з професійною командою лікарів та медсестер, а також кухарів, психолога, адміністратора та фітнес тренера. Тут догляд за літніми, реабілітація після інсульту та хворими після лікування відбувається цілодобово.

Детальніше
Елітний будинок престарілих Ідилія
Елітний дім пристарілих Ідилія - VIP, Обухівське шосе, 141, Козин, Київська обл

«Ідилія» – це елітний будинок престарілих в Києві, який пропонує своїм пожильцям максимальний рівень комфорту і догляду. Наша задача полягає в тому, щоб приділити абсолютно кожній людині достатньо уваги та турботи.

Детальніше
Будинок престарілих в с. Віта Поштова
Київська обл., с. Віта-Поштова, вул. Паркова, 5А

За весь час свого існування будинок для людей похилого віку в Києві «Ідилія» неодноразово доказав якість своїх послуг. Нам довіряють люди, а значить, ми достойно виконуємо свою місію.

Детальніше
Чому вам варто обрати пансіонат «Ідилія» для реабілітації рідної людини після інсульту

Інсультні пацієнти – одна із категорій хворих, які потребують спеціального догляду. В залежності від ступеня ураження головного мозку, наслідки можуть бути різноманітними – від втрати декількох функцій до паралічу частин тіла.

Саме тому важливо передбачити всі можливі варіанти розвитку подій, аби процес реабілітації був максимально ефективним. Наші переваги:

— сучасний медичний сервіс – реабілітація після інсульту в пансіонаті проходить на рівні європейських центрів;
— професійна команда реабілітологів, доглядальниць та терапевтів;
— технічне обладнання, яке дозволяє більш якісніше проводити реабілітацію хворих;
— цілодобовий догляд та допомога у виконанні базових функцій (гігієна, прийом їжі);
— спокійна атмосфера пансіонату, правильний режим дня пацієнтів;
індивідуальний підбір меню, що дає можливість детально облаштувати раціон хворого в залежності від потреб його організму.
Професійна команда спеціалістів та сучасний досвід в реабілітації інсультних хворих – це основні особливості пансіонату «Ідилія». Ми зробимо все, щоб ваші близькі змогли відновити якість попереднього життя, яке було до хвороби.
Ми допоможемо обрати правильне рішення
Ми знаємо, як важливо підібрати хороший будинок для людей похилого віку. Ми знаємо як важко прийняти рішення і проведемо для вас екскурсію по наших пансіонатах, щоб ви самі побачили як дбайливо ми ставимося до ваших батьків. 
Мирослава – адміністратор мережі будинків престарілих “Ідилія”
Звернутись до фахівця