UA

Заповніть форму

Наш консультант зв’яжеться з Вами у найближчий час

Невроз — це розлад нервової системи, спричинений тривалим стресом. З віком психіка стає більш чутливою. Організм гірше долає переживання, старі страхи та тривоги посилюються. Тому невроз у літніх людей, на жаль, діагностують нерідко: самотність, втрата близьких, зміни у здоров’ї, навіть невеликі побутові складнощі — все це може стати тригером для розвитку недуги.

Приблизно кожен п’ятий гість будинку престарілих “Ідилія” потрапляє до нас у такому стані. Проблема не залишається поза увагою: ми з нею знайомі та знаємо, що робити. Створюємо умови, що сприяють відновленню після перенесених неврозів та досягненню повного одужання. Розмірний ритм життя, догляд, дружня атмосфера, підтримка фахівців та можливість займатися улюбленими справами допомагають поступово повернути душевну рівновагу.

Як зрозуміти, що у вашої рідної людини невроз?

Головна ознака неврозу – постійна тривожність. Близький може скаржитися, що йому «неспокійно душі», що «серце ниє» чи «думки замучили». До цього додаються:

Часто такі симптоми списують на вік. Але невроз — це не просто «стареча дратівливість», це хвороба, з якою можна і треба працювати.




Причини та типи недуги: коли призначають лікування та реабілітацію після неврозу

Невроз — це збірна назва для ряду розладів, кожен з яких має свої причини та прояви.

До пансіонату “Ідилія” звертаються пенсіонери, які проходять лікування від:

  1. Неврастенії – виснаження нервової системи через тривалу перевтому. Неврастенія у літніх людей спостерігається дуже часто: старенькі дратуються через дрібниці, важко переносять шум, відчувають проблеми зі сном, швидко втомлюються і не можуть розслабитися.
  2. Обсесивно-компульсивного розладу (ОКР). Проявляється нав’язливими думками та ритуалами. Людина може постійно перевіряти, чи зачинені двері, нескінченно займатися прибиранням чи відчувати тривогу, якщо щось зроблено «не так».
  3. Істеричного неврозу. Хвороба виявляється у яскравих емоціях: старі бурхливо реагують на події, іноді навіть втрачаючи голос або відчуваючи судомні посмикування. Це не симулювання, а несвідома реакція психіки на стрес.
  4. Іпохондричного неврозу – постійного занепокоєння здоров’ям. Людина шукає серйозні хвороби, часто відвідує лікарів, але не знаходить полегшення навіть після запевнень фахівців, що все гаразд.

Діагноз ставить лікар після комплексної діагностики. Оцінює стан людини, з’ясувати причини її самопочуття та підібрати відповідне лікування.

Як проходить лікування неврозів у людей похилого віку

Основний метод — це робота з психотерапевтом або психіатром, яка допомагає усвідомити та змінити способи реагування на стрес.

У деяких випадках призначають препарати. Антидепресанти, короткі курси транквілізаторів (якщо є виражені панічні атаки або сильна тривожність), седативні при безсонні та ноотропи при астенії та зниженні концентрації.

Чому хворим на неврози потрібна реабілітація

Одних таблеток та розмов із психотерапевтом недостатньо. Головна причина розладу – внутрішні конфлікти в людській підсвідомості. Тому найважливіші завдання терапії:

- Зменшити рівень стресу

Якщо людина перебуває у постійній напрузі через конфлікти в сім'ї, перевантаження на роботі або самотність, лікування даватиме лише тимчасовий ефект. Реабілітація після неврозу охоплює роботу з психологом, підтримку та зміну обстановки.

- Підтримувати фізичну активність

Помірні навантаження, прогулянки, йога чи лікувальна фізкультура допомагають знизити рівень кортизолу (гормону стресу), покращують настрій та підвищують рівень енергії.

- Зберігати соціальні зв'язки

Невроз часто супроводжується замкнутістю та зниженням інтересу до життя. Спілкування, участь у групових заняттях, творчість і навіть прості повсякденні розмови допомагають людині себе потрібним, підтримують мотивацію і зменшують тривожність.

- Збудувати здоровий режим дня

Чіткий розпорядок, повноцінний сон, збалансоване харчування та обмеження подразників (наприклад, відмова від надлишку кофеїну, алкоголю) допомагають відновити нервову систему.

Тільки комплексний підхід дозволяє нервовій системі відновитися, а людині похилого віку — повернути відчуття спокою та контролю над своїм життям.

Реабілітація та профілактика неврозів у літніх людей у ​​Києві та Київській області

Приватні пансіонати мережі "Ідилія", розміщені в зелених куточках столиці та області — це, мабуть, найкраще місце для відновлення душевної рівноваги. Ми створюємо та підтримуємо для гостей всі умови, необхідні для одужання:

Комфортний ритм життя

Стабільний та неспішний розпорядок дня, що визначає час для сну, харчування, прогулянок та відпочинку. Він повертає почуття безпеки та контролю над своїм життям.

Турбота та догляд

Медичні та патронажні сестри пансіонату допомагають у всьому. Без суєти та тиску, з повагою до звичок, характеру та бажань стареньких.

Програма реабілітації після неврозів у літніх людей

У пансіонаті відбуваються зустрічі із психологом, арттерапія, групові заняття. Можна запросити психіатра, психотерапевта та інших лікарів для індивідуальних консультацій.

Кабінети ЛФК та ​​масажу

Можна займатись в обладнаному залі, відвідувати масаж, гуляти у затишному дворі. З постояльцями працюють запрошені інструктори та реабілітологи.

П'ятиразове харчування

Ми подаємо здорові страви, які зміцнюють тіло та приносять задоволення. Меню коригується з поправкою на рекомендації лікаря та особисті уподобання.

Цікаве дозвілля

Музика, творчість, читання, настільні ігри та спільні прогулянки допомагають людям похилого віку з неврозами переключити увагу, знизити рівень стресу та наповнити життя приємними емоціями.

Соціальна активність

Живе спілкування з ровесниками, групові заняття, спільні сніданки та вечері, прості розмови на лавці або за партією в шахи — це те, що дає почуття включеності у життя та дозволяє зберігати інтерес до кожного дня.

В “Ідилії” дбають про людей похилого віку після неврозів з різними потребами. Персонал доглядає, зокрема, лежачих та маломобільних підопічних, контролює стан здоров'я та забезпечує виконання всіх призначень лікаря.

При цьому гостей оточує не лікарняна стерильність, а затишна домашня атмосфера.

Мережа пансіонатів для реабілітації людей похилого віку при неврозах
Будинок для літніх на Золочевському
Київ, Золочівський провулок, 11

Будинок для престарілих на Золочівському це дім, що вже полюбився киянам для людей похилого віку, зі своєю історією та авторитетом. На території пансіонату для літніх людей будується новий фітнес зал, а також приділяється більше уваги фізичному та психологічному здоров’ю, оскільки постояльці просили приділити увагу цьому.

Детальніше
Будинок престарілих в с. Віта Поштова
Київська обл., с. Віта-Поштова, вул. Паркова, 5А

За весь час свого існування будинок для людей похилого віку в Києві «Ідилія» неодноразово доказав якість своїх послуг. Нам довіряють люди, а значить, ми достойно виконуємо свою місію.

Детальніше
Будинок престарілих на Євгена Харченка
Київ, вул. Нижній Вал, 19 Бортничі

Будинок для людей похилого віку на Євгена Харченка це преміум варіант для літніх людей. Тут цілодобово відбувається медичний контроль за постояльцями, посилена психологічна допомога, кімнати з підвищеним комфортом та величезна територія. Наша філія в Бортничах особливо добре підійде для реабілітації після інсульту або для догляду онкохворих.

Детальніше
Будинок престарілих на Київській
Київська обл., Петропавлівська Борщагівка, Київська, 4

Будинок для людей похилого віку в Києві по вулиці Київській це затишний дім для літніх з професійною командою лікарів та медсестер, а також кухарів, психолога, адміністратора та фітнес тренера. Тут догляд за літніми, реабілітація після інсульту та хворими після лікування відбувається цілодобово.

Детальніше
Елітний будинок престарілих Ідилія
Елітний дім пристарілих Ідилія - VIP, Київ, вул. Стеценко

«Ідилія» – це елітний будинок престарілих в Києві, який пропонує своїм пожильцям максимальний рівень комфорту і догляду. Наша задача полягає в тому, щоб приділити абсолютно кожній людині достатньо уваги та турботи.

Детальніше
Ми допоможемо обрати правильне рішення
Ми знаємо, як важливо підібрати хороший будинок для людей похилого віку. Ми знаємо як важко прийняти рішення і проведемо для вас екскурсію по наших пансіонатах, щоб ви самі побачили як дбайливо ми ставимося до ваших батьків.
Звернутись до фахівця