UA

Заповніть форму

Наш консультант зв’яжеться з Вами у найближчий час

Пансіонат для хворих на деменцію в Києві «Ідилія» готовий забезпечити хворих всім необхідним та організувати цілодобовий, спеціалізований догляд за ними. Позитивна атмосфера та професійна допомога спеціалістів сприяє зниженню прогресуванню хвороби. Що найважливіше, людина завжди під наглядом та контролем підготовленої команди санаторію для дементних.

Про хворобу

Деменція – це захворювання, під час якого хворий втрачає своє «я». Хвороба характерна для людей похилого віку, що додатково ускладнює догляд за такими пацієнтами. Втрата пам’яті, зміни поведінки, неспроможність виконувати прості, повсякденні дії – це тільки декілька із списку наслідків, якими хвороба руйнує організм.

Причини деменції

Деменцію можна охарактеризувати, як комплексне порушення когнітивних функцій головного мозку внаслідок дегенеративних процесів в нервовій тканині. Хвороба вражає основні функції: пам’ять, моторика, навички та вміння людини, інтелект та багато інших процесів, за які відповідає центральна нервова система людини.

Деменція являється важким захворювання, яке переважно вражає людей в похилому віці. Основною причиною являється дегенерація судин головного мозку, внаслідок чого прямо страждають нервові тканини. З латинської мови деменція дослівно переводиться, як слабоумство. Цей термін найкраще пояснює всю складність ситуації, з якою зіткнулися хворий та його родичі.

Основні причини деменції (в людей похилого віку):

 • порушення обмінних процесів, критичний рівень вітамінів та мінералів в організмі пацієнта;
 • інфекційно-запальні захворювання – менінгіти, енцефаліти;
 • травми головного мозку;
 • хвороба Альцгеймера – одна із основних передумов розвитку дементних явищ;
 • тривала гіпоксія головного мозку – відсутність належного кровопостачання нервової тканини;
 • інсульти.

Достатньо велику роль в розвитку дементних явищ відіграє генетичний фактор. Люди, в родині яких були випадки захворюванням деменцією, мають більше ризиків. Крім цього слід зазначити, що існують фактори, які відграють роль тригера, в рази підвищуючи ймовірність розвитку захворювання. До них належать:

 • регулярно підвищений артеріальний тиск;
 • куріння;
 • тривале зловживання алкоголем;
 • СНІД;
 • цукровий діабет;
 • ожиріння;
 • пасивний спосіб життя, в якому людина слабо використовує інтелектуальні функції головного мозку

Говорячи відверто, деменція – це не захворювання стільки самого пацієнта, як його близьких. Людина просто не усвідомлює що з нею відбувається. При цьому зміни поведінки прекрасно помітні зі сторони. Хворий фізично не може усвідомлювати нову інформацію, яка надходить з оточуючого світу. Ця функція переходить на родичів дементного пацієнта.

Стадії деменції у літніх

Особливість дементних розладів полягає в тому, що захворювання прогресує поетапно. Спеціалісти виділяють три стадії деменції у літніх людей:

— Перша або початкова. Легка стадія, на якій починають з’являтися перші ознаки того, що з людиною не все в порядку. Найбільш помітні розлади з розумовими функціями хворого. При цьому людина зберігає критичну оцінку ситуації навкруги, а також свого власного стану. Пацієнт усвідомлює необхідність лікування. В загальному, оцінка стану хворого на першій стадії задовільна – людина може виконувати повсякденну роботу, може обслуговувати себе в рамках побутових задач (приготування їжі, прибирання і т.д.). Проте варто пам’ятати – лікувальні заходи слід починати вже на цьому етапі. В такому разі шанси пригальмувати розвиток деменції достатньо високі.

— Друга стадія. Хворий зазнає глибоких порушень в плані розумової активності. Спостерігається зниження оцінки свого стану. Людина починає відчувати незручності в повсякденному житті, наприклад під час телефонного дзвінка, тощо. На другій стадії характерна неуважність пацієнта – хворий може забути вимкнути світло в домі або закрити двері. Саме на цьому етапі виникає загроза власній безпеці людини та оточуючим – ризик травмувань зростає.

— Третя стадія. Важкий етап захворювання, можливе повне руйнування особистості хворого. Пацієнти не здатні самостійно обслуговувати себе в дрібних побутових справах. Навіть процес прийому їжі стає неможливим або навіть небезпечним. У хворого чітко виражене зниження функції пам’яті, людина не може впізнавати близьких. Розумові функції та здатність до комунікації згасають. Особливо слід пам’ятати, що на третій стадії пацієнт зазнає глибокого апатичного стану. Поступово людина втрачає можливість пересуватись та ковтати їжу. За дементними хворими на третій стадії потрібен максимальний рівень нагляду і цілодобове спостереження.

На другій та третій стадіях цього захворювання рідним потрібно задуматись про хоспіс або заклад для лежачих хворих. Без постійного контролю стану та поведінки пацієнта, їм загрожує небезпека.

Чим небезпечна деменція у людей похилого віку

Основною проблемою при деменції являється втрата пам’яті, неможливість адекватної оцінки ситуації та прийняття рішення. Більше того, хворий на рефлекторному рівні заповнює прогалини в пам’яті власними вигадками, навіть не підозрюючи про це. Це становить суттєво перепону в можливості вести співбесіду, доносити думку до інших та підтримувати розмову. Нерідко оточуючі, не підозрюючи про захворювання в особи, неправильно її сприймають.

Що потрібно пам’ятати про людину, яка хвора на деменцію:

 • такі особи не оцінюють критично ситуацію навколо них;
 • елементарні повсякденні задачі викликають масу труднощів, а на важких стадіях – стають неможливі;
 • мозок дементної людини обманює сам себе – через можливі абсурдні висловлювання та інші нестандартні моделі поведінки;
 • дементна особа становить підвищену небезпеку для себе та оточуючих.

Елементарний приклад: хворий, перебуваючи на самоті, банально не вимкнув газ. В дементному стані розлади короткочасної пам’яті це найбільш поширене явище. При цьому під загрозою знаходиться життя і хворого, і його сусідів.

Рівень ненавмисних смертельних ситуацій у таких хворих достатньо високий – родичам потрібно пам’ятати про це. Людину у такому стані просто небезпечно залишати саму, навіть на короткий проміжок часу.

Особливості догляду за хворими людьми з деменцією

Родичі повинні зрозуміти, що терпіння та розуміння в ситуації такої хвороби є максимально необхідними як для хворого, так і для його оточення. Близькі мають справу не з характером та з примхами їхнього члена сім’ї, а з наслідками впливу цієї патології. Розуміння того, що перед вами людина з викривленим або стертим «я», допоможе правильно організувати догляд.

Рівень нагляду за хворим залежить від ступеня важкості деменції. В будь-якому випадку потрібно:
 • мінімізувати контакт дементної людини з предметами, якими вона може зашкодити собі;
 • регулярний моніторинг стану хворого;
 • постійний зв’язок з людиною, особливо у випадках, коли хворий вийшов на вулицю;
 • регулярно перевіряти результат виконуваних хворим дій – наприклад, чи вимкнене світло або газ і т.д.

Чим більші розлади, тим глибшим повинен бути контроль, навіть прийому хворим їжі. Очевидно, що родичі, в більшості випадків, не здатні організувати такий всесторонній нагляд за дементним. В такому випадку оптимальним рішенням стане гарний пансіонат для літніх із деменцією.

Основна задача спеціалізованого будинку престарілих – забезпечити безпеку самому пацієнту та створити максимально комфортні умови життя.

З чого складається догляд

Сюди входять наступні елементи:

повний контроль прийому їжі, режиму харчування та раціону;
цілодобовий моніторинг стану людини;
виконання функції по особистій гігієні хворого;
контроль прийому медикаментозного лікування;
регулярні прогулянки під наглядом;
реабілітаційна та підтримуюча фізкультура.

Досить важливим аспектом є фактор психологічної допомоги та підтримки. Сюди входять і комплекс заходів по підготовці родичів літньої людини до змін її поведінки.

Як обрати будинок престарілих для хворих на деменцію

Слабоумство в літніх людей вимагає спеціального підходу. Тому досить важливо, щоб заклад був підготовлений належним чином до прийому та догляду за такими пацієнтами.

На що звернути увагу:

наявність цілодобового контролю за літніми людьми;
підготовлений персонал – сюди входять не тільки медичні навички, а й знання як правильно спілкуватись з дементними;
кваліфікована допомога на основі сучасних стандартів;
наявність спеціального режиму харчування та інші фактори;
чи підходить пансіонат і для хворих на Альцгеймера.

Щоб зрозуміти, що представляє собою приватний будинок для людей похилого віку з деменцією, варто відвідати цей заклад. Комфортні умови проживання зі специфікою хворих, режим дня, зв’язок з рідними – все це важливо для повноцінного життя хворої людини.

Мережа пансіонатів для хворих на деменцію у Києві
Будинок для літніх на Золочевському
Київ, Золочівський провулок, 11

Будинок для престарілих на Золочівському це дім, що вже полюбився киянам для людей похилого віку, зі своєю історією та авторитетом. На території пансіонату для літніх людей будується новий фітнес зал, а також приділяється більше уваги фізичному та психологічному здоров’ю, оскільки постояльці просили приділити увагу цьому.

Детальніше
Будинок престарілих на Євгена Харченка
Київ, вул. Нижній Вал, 19 Бортничі

Будинок для людей похилого віку на Євгена Харченка це преміум варіант для літніх людей. Тут цілодобово відбувається медичний контроль за постояльцями, посилена психологічна допомога, кімнати з підвищеним комфортом та величезна територія. Наша філія в Бортничах особливо добре підійде для реабілітації після інсульту або для догляду онкохворих.

Детальніше
Будинок престарілих на Київській
Київська обл., Петропавлівська Борщагівка, Київська, 4

Будинок для людей похилого віку в Києві по вулиці Київській це затишний дім для літніх з професійною командою лікарів та медсестер, а також кухарів, психолога, адміністратора та фітнес тренера. Тут догляд за літніми, реабілітація після інсульту та хворими після лікування відбувається цілодобово.

Детальніше
Елітний будинок престарілих Ідилія
Елітний дім пристарілих Ідилія - VIP, садове товариство Луговий буд. 524а, Українка, Київська обл., 08720

«Ідилія» – це елітний будинок престарілих в Києві, який пропонує своїм пожильцям максимальний рівень комфорту і догляду. Наша задача полягає в тому, щоб приділити абсолютно кожній людині достатньо уваги та турботи.

Детальніше
Будинок престарілих в с. Віта Поштова
Київська обл., с. Віта-Поштова, вул. Паркова, 5А

За весь час свого існування будинок для людей похилого віку в Києві «Ідилія» неодноразово доказав якість своїх послуг. Нам довіряють люди, а значить, ми достойно виконуємо свою місію.

Детальніше
Переваги проживання у пансіонаті

Очевидно, що пацієнти вкрай потребують сторонньої допомоги. При цьому догляд має бути професійним та цілодобовим. Маючи справу з деменцією, родичам хворого достатньо важко забезпечити таку допомогу в домашніх умовах.

Сучасні будинки для людей із деменцією в Києві пропонують новий рівень догляду за пацієнтами. Серед основних переваг:

— цілодобовий догляд;
— комфортне, спокійне оточення хворого;
— режим дня;
— реабілітаційні комплекси;
— постійний контакт з близькими.
Деменція, на жаль, невиліковне захворювання. Тому надзвичайно важливо забезпечити пацієнту якісне, повноцінне життя при наявності такої хвороби. Пансіонати для людей похилого віку «Ідилія» готові прийти на допомогу!
Ми допоможемо обрати правильне рішення
Ми знаємо, як важливо підібрати хороший будинок для людей похилого віку. Ми знаємо як важко прийняти рішення і проведемо для вас екскурсію по наших пансіонатах, щоб ви самі побачили як дбайливо ми ставимося до ваших батьків. 
Мирослава – адміністратор мережі будинків престарілих “Ідилія”
Звернутись до фахівця