UA

Заповніть форму

Наш консультант зв’яжеться з Вами у найближчий час

Будинки для хворих на Альцгеймера в Києві «Ідилія» повністю організовані для перебування літніх людей з цією патологією. Ми передбачили навіть найнезначніші дрібниці, щоб нашим пожильцям було безпечно і зручно в повсякденному житті.

Про хворобу

Хвороба Альцгеймера (ХА) належить до категорії вікових, прогресуючих патологій, які вражають центральну нервову систему. До 80% всіх випадків захворюваності приходиться саме на літніх людей.

Хвороба Альцгеймера являється найтиповішою формою деменції. Патологія має важкий характер, окрім цього характеризується поступовим зниженням інтелектуальних, соціальних та фізичних функцій людини. З подальшим розвитком стадій Альцгеймера хворий вже не може обійтись без сторонньої допомоги. 

Що таке хвороба альцгеймера

Хвороба Альцгеймера є окремим типом дементних розладів. Особливістю захворювання є його дегенеративна природа, що означає поступове погіршення стану хворого зі зниженням функцій головного мозку.

Вважається, що хвороба Альцгеймера вражає літнє населення. Це дійсно правда, однак слід пам’ятати, що первинні симптоми патології можуть проявитися ще в періоді до 65 років. Тому при перших ознаках дивної поведінки свого родича необхідно звернутись за медичною допомогою. Сам хворий може навіть не розуміти, що з його мозком відбуваються зміни.

Хвороба Альцгеймера в більшості випадків починається зі скритого перебігу симптоматики. Оскільки основною мішенню захворювання є клітини головного мозку, людина навіть не підозрює, що має проблеми. Банальну забудькуватість можна легко списати на старіння організму, саме в цьому полягає складність своєчасної діагностики Альцгеймера. 

ХА впливає на весь організм і часто вважається термінальною. Найбільша причина смертності серед пацієнтів пов’язані з запальними процесами, особливо пневмонією. Через агресивний перебіг захворювання організм поступово втрачає здатність боротись з інфекціями, вага тіла зменшується.

Вчені не заперечують, що хвороба Альцгеймера має також генетичну схильність. Якщо в родині були випадки захворюваності даною патологією, прямі родичі знаходяться в зоні ризику.

Ефективного лікування Альцгеймера не існує, наразі медицина здатна тільки якісно покращувати перебіг хвороби і продовжувати тривалість життя пацієнтам. Це не означає, що хворий приречений – завдяки сучасним підходам в реабілітації та медикаментозній терапії, хворі на Альцгеймера мають реальні шанси на якісне проживання. В багатьох моментах допомагають спеціалізовані пансіонати для людей похилого віку, адже догляд – один із важливих факторів довготривалості життя при такому захворюванні.

Перші симптоми захворювання

Основна симптоматика починається з неврологічних функцій. Характер протікання хвороби Альцгеймера більш поетапний, з поступовим пригніченням важливих ділянок головного мозку. Для пацієнтів, які знаходяться в зоні ризику, а також для їхніх рідних важливо розуміти перші передвісники небезпеки.

Ранніми симптомами Альцгеймера є:

Незрозумілі, не характерні провали в пам’яті. Тут важливо не плутати звичайну забудькуватість, яка притаманна багатьом людям похилого віку. Якщо особа не може прожити без календаря, ходить в магазин виключно з повним списком необхідних покупок, це повинно насторожити. Часті ситуації, які багато хто пояснює, як «вилетіло з голови» – явна ознака проблеми з функцією пам’яті головного мозку.

Проблеми з виконанням повсякденних справ, опануванням нових видів робіт і т.д. Знову ж таки, є звичайна стареча незграбність, яка не має нічого спільного з хворобою Альцгеймера, але по своїй суті дуже схожа. Достатньо часто людям похилого віку важко розібратись в новому телефоні, це нормальне явище. Проте якщо людина користувалась ним раніше, а з недавніх пір почала плутатись в меню або інших функціях, це може свідчити про дегенеративні процеси в головному мозку.

Зниження концентрації уваги. Людині важко зосередитись на чомусь більше хвилини.

Плутанина в сприйнятті часу і простору. Якщо людина не може назвати відверто об’єктивні речі (наприклад пору року) або плутається в кімнатах свого дому, це також повинно насторожити її близьких.

Регулярне прийняття помилкових рішень, дій і т.д. Систематичні помилки в виконанні однієї і тієї ж справи, банальні помилки в буденній роботі – це типова ознака дисфункції нервової системи, характерної для Альцгеймера.

Часті зміни настрою, при цьому нічим не обумовлені.

Якщо ви помітили один регулярний або декілька описаних симптомів за своїм рідним – не зволікайте. Можливо саме в цей час хвороба Альцгеймера починає прогресувати. Виявлення її на ранніх стадіях дасть можливість пригальмувати симптоматику і покращити якість життя хворого.

Стадії хвороби альцгеймера

Спеціалісти виділяють декілька стадій даної патології:

  • початкова (рання) – характеризується поверхневою, але регулярною симптоматикою (забудькуватість, неуважність, розсіяність людини і т.д.);
  • стадія м’якої деменції;
  • деменція середньої важкості – неврологічна симптоматика стає більш вираженою, людина уже потребує допомоги при виконанні складних задач;
  • тяжка стадія.

Хвороба прогресує аж до стану тотального слабоумства. На цьому етапі хворий повністю втрачає свої індивідуальні якості, розум та інші функції. Робота головного мозку зводиться до виконання поверхневих, базових і рефлекторних операцій. Людина повністю залежна від сторонньої допомоги – без родичів або будинку престарілих не обійтись.

Особливості догляду за хворими людьми

В таких випадках ефективним рішенням стане пансіонат для хворих на Альцгеймера в Києві. Це не тільки краще для самого пацієнта, але й для його близьких. Більшість людей просто не готові до тих розладів, які приносять особистості це захворювання. Забезпечити цілодобовий догляд можуть далеко не всі – для цього потрібно пожертвувати роботою, сім’єю та іншими соціальними обов’язками. Цю функцію візьме на себе хоспіс в Києві для лежачих хворих.

Важливі моменти у догляді за хворими
  • через провали в пам’яті хворий може спричинити шкоду для здоров’я собі і оточуючим, тому такі дії, як вмикання газової плитки, робота з електроприладами повинні зводитись до мінімуму;
  • на глибоких стадіях Альцгеймера людина не здатна себе обслуговувати, це стосується і особистої гігієни;
  • необхідно контролювати прийом їжі хворим, ліків та дотримання ним режиму дня.

Варто пам’ятати, що хвороба Альцгеймера поступово стирає особистість людини. Тому родичам потрібно підготуватись до подальших психічних розладів. Хворий змінює свою модель поведінки, вона стає більш примітивною і однотипною. Це впливає на стратегію і план догляду за такими пацієнтами.

Будинок престарілих для хворих на Альцгеймера Ідилія веде цілодобовий контроль за такими пацієнтами. Це забезпечує 100% безпеку життя хворих.

Порівняння приватного пансіонату з домашнім доглядом

Санаторій для літніх людей організовує повний нагляд за пацієнтами з діагнозом хвороба Альцгеймера. В порівнянні з домашнім доглядом тут забезпечується:

цілодобовий моніторинг поведінки та стану літньої людини;
доглядальниця завжди прийде на допомогу (гігієна, прийом їжі і т.д.);
контроль дотримання режиму – це важливий аспект для покращення якості життя таких хворих;
нагляд за прийом лікувальних препаратів.

Всі ці маніпуляції команда Ідилії виконує в режимі 24/7, тим самим забезпечуючи пацієнтам комфортні умови, а їхнім родичам спокій. Пансіонат для літніх з Альцгеймером забирає на себе всі обов’язки по догляду за такими людьми. Їхні близькі можуть бути спокійними за родичів – вони під надійним наглядом.

Як обрати будинок престарілих для хворих на Альцгеймера

Слабоумство в літніх людей вимагає спеціального підходу. Тому досить важливо, щоб заклад був підготовлений належним чином до прийому та догляду за такими пацієнтами.

На що звернути увагу:

наявність цілодобового контролю за літніми людьми;
підготовлений персонал – сюди входять не тільки медичні навички, а й знання як правильно спілкуватись з дементними;
кваліфікована допомога на основі сучасних стандартів;
наявність спеціального режиму харчування та інші фактори;
чи підходить пансіонат для хворих на Альцгеймера.

Щоб зрозуміти, що представляє собою приватний будинок для людей похилого віку, варто відвідати цей заклад. Комфортні умови проживання зі специфікою хворих, режим дня, зв’язок з рідними – все це важливо для повноцінного життя хворої людини.

Мережа пансіонатів для хворих на альцгеймера у Києві
Будинок для літніх на Золочевському
Київ, Золочівський провулок, 11

Будинок для престарілих на Золочівському це дім, що вже полюбився киянам для людей похилого віку, зі своєю історією та авторитетом. На території пансіонату для літніх людей будується новий фітнес зал, а також приділяється більше уваги фізичному та психологічному здоров’ю, оскільки постояльці просили приділити увагу цьому.

Детальніше
Будинок престарілих на Євгена Харченка
Київ, вул. Нижній Вал, 19 Бортничі

Будинок для людей похилого віку на Євгена Харченка це преміум варіант для літніх людей. Тут цілодобово відбувається медичний контроль за постояльцями, посилена психологічна допомога, кімнати з підвищеним комфортом та величезна територія. Наша філія в Бортничах особливо добре підійде для реабілітації після інсульту або для догляду онкохворих.

Детальніше
Будинок престарілих на Київській
Київська обл., Петропавлівська Борщагівка, Київська, 4

Будинок для людей похилого віку в Києві по вулиці Київській це затишний дім для літніх з професійною командою лікарів та медсестер, а також кухарів, психолога, адміністратора та фітнес тренера. Тут догляд за літніми, реабілітація після інсульту та хворими після лікування відбувається цілодобово.

Детальніше
Будинок престарілих в с. Віта Поштова
Київська обл., с. Віта-Поштова, вул. Паркова, 5А

За весь час свого існування будинок для людей похилого віку в Києві «Ідилія» неодноразово доказав якість своїх послуг. Нам довіряють люди, а значить, ми достойно виконуємо свою місію.

Детальніше
Переваги нашого пансіонату у догляді за хворими Альцгеймером

Будинки для хворих на Альцгеймера в Києві «Ідилія» повністю організовані для перебування літніх людей з цією патологією. Ми передбачили навіть найнезначніші дрібниці, щоб нашим пожильцям було безпечно і зручно в повсякденному житті.

Наші переваги:

— цілодобовий догляд;
— підготовлений персонал;
— комфортна, спокійна атмосфера, яка покращує психоемоційний стан хворих;
— допомога доглядальниці в будь-яких повсякденних діях;
— медичний, психологічний та реабілітаційний супровід;
Кімнати людей організовані з урахування фізичних та психічних особливостей людей з Альцгеймером. Навкруги основного приміщення передбачення територія закритого типу, де пожильці можуть проводити свій вільний час, спілкуватися та зустрічатись з родичами.
Ми допоможемо обрати правильне рішення
Ми знаємо, як важливо підібрати хороший будинок для людей похилого віку. Ми знаємо як важко прийняти рішення і проведемо для вас екскурсію по наших пансіонатах, щоб ви самі побачили як дбайливо ми ставимося до ваших батьків. 
Мирослава – адміністратор мережі будинків престарілих “Ідилія”
Звернутись до фахівця