UA

Заповніть форму

Наш консультант зв’яжеться з Вами у найближчий час

Стежити за імунною системою з віком стає не так просто, адже приблизно після 30-35 років імунітет починає повільно слабшати. Це відбувається через те, що вилочкова залоза, яка виробляє імунні клітини, поступово зменшується в розмірах і кількість вироблених нею Т-лейкоцитів помітно скорочується. Крім цього, на зниження імунітету впливає:

  • Укорочення таломерів – спеціальних ділянок на кінцях хромосом. Вони складаються з повторюваних послідовностей ДНК і відіграють важливу роль у стабільності геному. З віком теломери вкорочуються. Коли теломери стають критично короткими, клітини втрачають здатність до поділу, і тканини організму старіють.
  • Зміна мікробіоти кишечника. З роками в кишковій мікробіоті спостерігається зниження різноманітності видів, збільшення кількості умовно-патогенних бактерій, порушення балансу між різними групами мікроорганізмів.

Безумовно, уповільнити фізичні процеси неможливо, але зменшити ймовірність інфекційних захворювань реально. Правильно організований догляд дасть змогу вплинути на імунітет літньої людини, захистивши від бактеріальних і вірусних інфекцій, особливо в умовах сучасних епідемій.

5 способів підвищення імунітету у старості

как укрепить иммунитет пожилому человеку

Імунітет – це здатність організму розпізнавати й позбуватися чужорідних речовин і клітин, а також власних видозмінених клітин, які загрожують здоров’ю. Зрозуміти, як зміцнити імунітет літній людині, допоможуть такі прості рекомендації:

  1. Фізична активність. Прогулянки в будь-яку погоду – це основа здоров’я в будь-якому віці. Крім того, що легкі променади дають змогу тримати в тонусі м’язи, так само вони сприяють тренуванню кровоносної системи, покращуючи кровообіг і насичуючи організм киснем. Під час зміни температури судини стискаються або розширюються, а отже, тренуються. Такі тренування є додатковим захистом від проблем із серцево-судинною системою – ще однією важливою проблемою людей у віці.
  2. Харчування. Для імунітету особливо небезпечний дефіцит білка, саме тому необхідно стежити, щоб літній родич з’їдав 0,75-1,2 г білка на кілограм маси тіла на день. Хорошими джерелами є м’ясо, риба, птиця, яйця, молочні продукти, бобові та насіння. Однак не варто забувати і про інші види корисних речовин. Головне правило якісного харчування – різноманітність. Для людей старше 70 років корисні овочі та фрукти, що пройшли термічну обробку, а також ферментовані продукти, наприклад, квашена капуста.
  3. Вживання природних імуностимуляторів – шипшини, риб’ячого жиру, чорної смородини, малини та кисломолочних продуктів. Ці продукти багаті вітамінами, антиоксидантами та пробіотиками, які сприяють зміцненню захисних сил організму. Наприклад, шипшина і чорна смородина є чудовими джерелами вітаміну С. Риб’ячий жир містить омега-3 жирні кислоти, які зменшують запалення і підтримують здоров’я серця, а кисломолочні продукти сприяють підтримці здорової мікрофлори кишківника, що відіграє ключову роль у зміцненні імунітету.
  4. Контроль зволоження слизової оболонки верхніх дихальних шляхів. В осінньо-весняний період часто відбувається наступне: людина на вулиці одягнена тепло, але щойно заходить у приміщення або транспорт, починає пітніти, температура тіла підвищується, слизова пересихає, а суха носоглотка стає ідеальним середовищем для інфекцій. Таким чином, крім турботи про комфортний багатошаровий одяг за сезоном, важливо контролювати температуру і вологість у приміщенні, де перебуває літня людина. У домашніх умовах це можна зробити за допомогою зволожувачів повітря і кондиціонерів.
  5. Уникнення стресу. Імунна система в літньому віці вкрай сприйнятлива до негативного впливу стресових факторів. У момент сильного емоційного напруження відбувається викид кортизолу, який пригнічує імунну реакцію та уповільнює процеси відновлення.
иммунная система в пожилом возрасте

Дотримання цих умов у домашньому середовищі – завдання не з легких. Через велику завантаженість більш молоде покоління не завжди може проконтролювати дотримання всіх чинників для збереження імунітету престарілих родичів. Однак у нашому елітному пансіонаті створено всі умови. Ми готові забезпечити вашим близьким гідний догляд: нормалізований режим дня та якісне харчування, медичний догляд, спілкування з однолітками та чуйним персоналом, а головне – атмосферу турботи й поваги, яка дає змогу кожному постояльцю почуватися потрібним і важливим. Ми точно знаємо, як підняти імунітет літній людині і приділяємо увагу не тільки фізичному здоров’ю, а й душевному комфорту наших гостей, надаючи їм гідну якість життя.

Ми допоможемо обрати правильне рішення
Ми знаємо, як важливо підібрати хороший будинок для людей похилого віку. Ми знаємо як важко прийняти рішення і проведемо для вас екскурсію по наших пансіонатах, щоб ви самі побачили як дбайливо ми ставимося до ваших батьків. 
Мирослава – адміністратор мережі будинків престарілих “Ідилія”
Звернутись до фахівця