Незважаючи на війну, що триває, Програма медичних гарантій продовжує діяти, а держава – оплачувати медзакладам з бюджету безоплатні для дітей та дорослих медичні послуги, в т.ч. – паліативну допомогу.
Мета паліативної допомоги — забезпечити максимально можливу якість життя пацієнтам із важкими та невиліковними хворобами та допомогти їхнім близьким, які залучені у процес догляду. Паліативна допомога надається як стаціонарно, так і вдома.
Послуги в стаціонарі передбачають:
— лікування больового синдрому ненаркотичними та наркотичними препаратами;
— необхідні лабораторні та інструментальні обстеження;
— кисневу та респіраторну підтримку;
— харчування, зокрема, лікувальне;
— засоби для мобільності (колісні крісла, милиці тощо);
— ліки та медвироби з Нацпереліку та закуплені за рахунок інших бюджетних програм;
Повний перелік послуг можна дізнатися на сайті НСЗУ за посиланням (пункт 35 Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям). Отримати стаціонарну паліативну допомогу безоплатно можна:
Звертаємо увагу, що паліативні мобільні бригади виїжджають до пацієнтів додому і надають послуги, аналогічні послугам у стаціонарі, крім тих, для яких треба безпосередньо перебувати в лікарні.
Читайте також “Державний догляд за людьми похілого віку“
Крім того, такі фахівці можуть взаємодіяти з пацієнтом дистанційно. Комунікація має відбуватися не рідше, ніж один раз на тиждень. Для пацієнтів, які отримують паліативну допомогу вдома, медичний заклад має надати цілодобовий номер телефону.