UA

Заповніть форму

Наш консультант зв’яжеться з Вами у найближчий час

Захворювання належить до найпоширеніших чинників, що призводять до погіршення зору в старості. Воно може вражати один або обидва кришталики, але не поширюється з одного ока на інше. Згідно зі статистикою, кожен другий, хто втратив зір, позбувся його через цю патологію.

Визначення та лікування катаракти в літніх людей

Кришталик розташовується всередині очного яблука між райдужкою і склоподібним тілом. Він відіграє роль природної лінзи, що заломлює світлові промені та пропускає їх до сітківки. Якщо кришталик втрачає прозорість, світло перестає проходити повною мірою, через що зір погіршується, а в деяких випадках це може призвести до його повної втрати.

Зрозуміти, що ви маєте справу з катарактою, можна, проаналізувавши свої симптоми. Наприклад, ви відчуваєте погіршення зору на одне око: стало складніше бачити саме вдалині, а за бажання сконцентруватися перед оком з’являється туман. Згодом цей туман «наближається», через що гострота зору падає. Може з’явитися помутніння зору і на другому оці. Згодом з’являються відблиски та надчутливість, через що стає важко дивитися, наприклад, на фари машин уночі, змінюється сприйняття кольорів.

Захворювання розвивається поступово:

  • Початкова стадія проявляється особливо гостро при виході з темного приміщення на вулицю — людина практично нічого не бачить. Сам кришталик мутніє, тому його освітленість сильно падає. Іншим незвичайним симптомом катаракти стає зміна оптики ока: якщо людина все життя читала в окулярах, вона просто перестає ними користуватися. Пацієнт може сприймати це за випадкове поліпшення зору, що насправді в цей момент він зіткнувся з початком катаракти, за якої на периферичних частинах кришталика з’явилися первинні помутніння, що впливають на фокус. Згодом вони розростаються, вражаючи і центральну частину. Уже на цій стадії потрібно звернутися до фахівця для лікування ранньої катаракти у літніх людей.
  • Зріла катаракта має два симптоми: око сліпне (людина бачить тільки рух світла-тіні біля обличчя) і змінюється колір зіниці з чорного на сірий.
  • Перезріла катаракта у літніх людей. На останніх стадіях захворювання може стати причиною факогенної глаукоми (увеїту), унаслідок чого кришталик втягує вологу з передньої очної камери, збільшується в об’ємі, що призводить до провисання та відриву його зв’язкового апарату. Унаслідок атрофії зорового нерва сіра зіниця переростає в червону, рогівка мутніє, виникає сильний біль в оці та голові. Після оперування такого захворювання поставити штучний кришталик неможливо, тому повернути зір цьому оку вже не вийде.

Причини катаракти в літньому віці

Вікові зміни є найчастішим чинником, що призводить до подібного захворювання. 

Зміна рівня обмінних процесів в організмі стає причиною того, що кришталик, який не має ані нервів, ані судин, реагує на зміну навколишнього середовища саме помутнінням. До таких «вікових змін» відносять сповільнення йонного обміну в оці внаслідок тривалого паління, впливу ультрафіолетового випромінювання, вживання стероїдних препаратів, гіпертонії чи цукрового діабету. Тобто з віком людина набуває низку захворювань, унаслідок яких змінюється склад крові. Через те, що внутрішньоочна рідина має схожий із плазмою склад, підсумком такої біохімічної зміни часто стає помутніння, а з часом — катаракта.

Як лікувати катаракту в літньому віці

Бажано звертатися по медичну допомогу якомога раніше, щоб уникнути серйозних ускладнень. Найефективнішим методом лікування є видалення катаракти в літньому віці. Під час процедури мутний кришталик замінюється на штучний, що дає змогу відновити чіткість зору. Попри гадану складність, операція катаракти в літньому віці є однією з найбезпечніших і найефективніших процедур в офтальмології.

Дієта для літніх людей від катаракти

Правильно підібране харчування допоможе сповільнити прогресування захворювання. Для літніх людей, що страждають на катаракту або перебувають у зоні ризику та проживають у нашому будинку для літніх людей, складено меню, в якому зроблено наголос:

  • на вживанні їжі, багатої на антиоксиданти (листові зелені овочі, ягоди, цитрусові);
  • на уникненні продуктів, які сприяють запаленню і підвищенню рівня цукру в крові;
  • на підтримці достатнього рівня гідратації.

Збалансоване харчування є чудовою профілактикою вікової катаракти, допомагає поліпшити загальний стан організму та підтримати здоров’я очей.

Ми допоможемо обрати правильне рішення
Ми знаємо, як важливо підібрати хороший будинок для людей похилого віку. Ми знаємо як важко прийняти рішення і проведемо для вас екскурсію по наших пансіонатах, щоб ви самі побачили як дбайливо ми ставимося до ваших батьків. 
Мирослава – адміністратор мережі будинків престарілих “Ідилія”
Звернутись до фахівця