Після 45 років іноді зір знижується через помутніння природного кришталика ока, що є одним із найяскравіших симптомів катаракти в літніх людей.
Захворювання належить до найпоширеніших чинників, що призводять до погіршення зору в старості. Воно може вражати один або обидва кришталики, але не поширюється з одного ока на інше. Згідно зі статистикою, кожен другий, хто втратив зір, позбувся його через цю патологію.
Кришталик розташовується всередині очного яблука між райдужкою і склоподібним тілом. Він відіграє роль природної лінзи, що заломлює світлові промені та пропускає їх до сітківки. Якщо кришталик втрачає прозорість, світло перестає проходити повною мірою, через що зір погіршується, а в деяких випадках це може призвести до його повної втрати.
Зрозуміти, що ви маєте справу з катарактою, можна, проаналізувавши свої симптоми. Наприклад, ви відчуваєте погіршення зору на одне око: стало складніше бачити саме вдалині, а за бажання сконцентруватися перед оком з’являється туман. Згодом цей туман «наближається», через що гострота зору падає. Може з’явитися помутніння зору і на другому оці. Згодом з’являються відблиски та надчутливість, через що стає важко дивитися, наприклад, на фари машин уночі, змінюється сприйняття кольорів.
Захворювання розвивається поступово:
Вікові зміни є найчастішим чинником, що призводить до подібного захворювання.
Зміна рівня обмінних процесів в організмі стає причиною того, що кришталик, який не має ані нервів, ані судин, реагує на зміну навколишнього середовища саме помутнінням. До таких «вікових змін» відносять сповільнення йонного обміну в оці внаслідок тривалого паління, впливу ультрафіолетового випромінювання, вживання стероїдних препаратів, гіпертонії чи цукрового діабету. Тобто з віком людина набуває низку захворювань, унаслідок яких змінюється склад крові. Через те, що внутрішньоочна рідина має схожий із плазмою склад, підсумком такої біохімічної зміни часто стає помутніння, а з часом — катаракта.
Бажано звертатися по медичну допомогу якомога раніше, щоб уникнути серйозних ускладнень. Найефективнішим методом лікування є видалення катаракти в літньому віці. Під час процедури мутний кришталик замінюється на штучний, що дає змогу відновити чіткість зору. Попри гадану складність, операція катаракти в літньому віці є однією з найбезпечніших і найефективніших процедур в офтальмології.
Правильно підібране харчування допоможе сповільнити прогресування захворювання. Для літніх людей, що страждають на катаракту або перебувають у зоні ризику та проживають у нашому будинку для літніх людей, складено меню, в якому зроблено наголос:
Збалансоване харчування є чудовою профілактикою вікової катаракти, допомагає поліпшити загальний стан організму та підтримати здоров’я очей.