За статистикою розлад сну у людей старше 60 років зустрічається у чверті чоловіків і половини жінок, саме тому засоби від безсоння для літніх відіграють ключову роль у підтримці здоров'я в похилому віці.
У старості організм зазнає серйозних змін, які впливають на якість і тривалість сну, а наявність хронічних захворювань і психологічних труднощів тільки погіршує ситуацію. Будинок для літніх людей «Ідилія» допомагає своїм постояльцям справлятися з порушеннями сну, створюючи комфортні умови та пропонуючи індивідуальні програми реабілітації. Правильний підбір препаратів і методів лікування, як народних, так і професійних, допомагає впоратися з проблемою і знизити ризик виникнення пов’язаних з нею негативних наслідків: депресії, тривожності та погіршення когнітивних функцій.
Порушення сну в медицині заведено називати поняттям «інсомнія», що означає погане засинання, проблеми з підтриманням сну та занадто раннє пробудження. Причинами цього стану можуть бути:
Постійна нестача сну призводить до швидкої стомлюваності, зниження концентрації уваги, погіршення пам’яті та когнітивних функцій. Ба більше, регулярне безсоння може посилити тривожні розлади та підвищити ризик отримання травм через порушення координації та слабкість.
У будинку для літніх людей «Ідилія» приділяють велику увагу виявленню причин безсоння та їхньому усуненню, що дає змогу значно поліпшити самопочуття і якість життя постояльців.
Серед літніх людей популярні народні засоби від безсоння. До них належать:
Безумовно, це хороші методи, які допомагають поліпшити сон літньої людини, але без розуміння причини та консультації фахівця розв’язати проблему буде непросто.
Часто на прийом до лікаря-сомнолога, невролога або психотерапевта, який працює з пацієнтами з порушеннями сну, приходять люди після 60-70 років, які страждають від так званого «пенсійного безсоння». Проблема полягає в тому, що до виходу на пенсію людина активно працювала і, ймовірно, багато не досипала. А після появи вільного часу вона стала пізніше вставати, більше валятися в ліжку та дрімати протягом дня.
Фахівці називають це проблемою формування умовних негативних рефлексів. Вона полягає у створенні умов, за яких пацієнт спить безсистемно. Лежання в ліжку перетворюється на роботу, яка обов’язково має принести результат — якісний і тривалий сон, як у 20 років. Як би парадоксально це не звучало, але безсоння в старості без супутніх хвороб найчастіше формується в тих, хто може спати скільки завгодно і коли завгодно.
Саме через подібні випадки лікарі часто починають лікування порушень сну в літньому віці не з призначення препаратів, а з таких рекомендацій:
Нерідко фахівці пов’язують цю проблему з психічними порушеннями: депресією і тривогою. У цьому разі за протоколом призначаються седативні антидепресанти та Z-гіпнотики. Однак їхнє приймання мають контролювати фахівці. Не можна застосовувати препарати триваліше і в більшій кількості, ніж призначає лікар — це може призвести до залежності.
Важливо зазначити, що самостійно призначати лікарські засоби для боротьби з безсонням у літніх вкрай небезпечно. Через постійне приймання значної кількості препаратів, які допомагають молодшим пацієнтам, люди у віці можуть зустрітися з псевдодеменцією — зниженням когнітивних функцій не на тлі вікових порушень, а через звикання і часте приймання препаратів, які штучно збільшують час сну.Гості та постояльці будинку для літніх людей «Ідилія» отримують кваліфіковану допомогу та підтримку від фахівців, які допомагають не просто відновити якісний сон, а й поліпшити загальне самопочуття. Для детальної інформації про різноманітні програми для літніх людей (реабілітації після інсульту, проживання для онкологічних хворих та ін.) звертайтеся до наших консультантів.